XI Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Oblicza dobrobytu”

25 maja 2024 r.

W imieniu Rektor Powiślańskiej Szkoły Wyższej dr Katarzyny Strzały-Osuch, prof. PSW oraz Komitetu Organizacyjnego serdecznie zapraszamy do udziału w XI Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Oblicza dobrobytu”, która odbędzie się w siedzibie Powiślańskiej Szkoły Wyższej przy ulicy Mariana Smoluchowskiego 18 w Gdańsku w dn. 25 maja 2024 roku podczas największej cyklicznej imprezy organizowanej przez placówkę – International Week ’24

25 maja to niewątpliwie będzie kulminacyjny dzień International Week ’24! Będzie to czas w dużej mierze przeznaczony na prezentację badań naukowych, które będą omawiane właśnie podczas XI Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Oblicza dobrobytu”. Konferencja stworzy przestrzeń na zderzenie myśli i metod naukowych doświadczonych badaczy z różnych stron świata, a dla samych prelegentów i prelegentek to będzie szansa na przedstawienie wyników swoich badań i otrzymanie informacji zwrotnej, reakcji ze strony tak zróżnicowanych środowisk akademickich zebranych w tym samym czasie w jednym miejscu.

Ideą spotkania jest, aby tytułowe pojęcie dobrobytu stało się punktem odniesienia dla rozważań                       i dyskusji szerokiego grona badaczy z różnych dziedzin nauki. Należy podkreślić, że w ostatnich kilku dekadach zakres znaczeniowy tego pojęcia znacznie się poszerzył, wychodząc daleko poza nurty utylitaryzmu. Kategorię dobrobytu należy rozpatrywać nie tylko                              w kontekście tworzenia bogactwa i sprawiedliwych kryteriów jego podziału, ale i w odniesieniu do ogólnej jakości życia oraz szerzej well-being rozumianego jako dobrobyt ogólny jednostki z wyraźnie podkreślonym znaczeniem czynników psychologicznych.

Każda konferencja podzielona będzie na część polsko- i anglojęzyczną. Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne dla każdego z potencjalnych uczestników z wyjątkiem osób, które byłyby zainteresowane publikacją artykułu w monografii pokonferencyjnej. Prelegenci konferencji, którzy chcieliby opublikować artykuł w Monografii zobowiązani są do uiszczenia opłaty w wysokości 250 złotych, jednak sama prezentacja i występ nie jest objęty opłatą.

Zakres tematyczny konferencji

Zapraszamy do włączenia się w interdyscyplinarny dyskurs, który pozwoli rzucić światło z różnych stron świata na takie zagadnienia jak:

• dobrobyt a dostatek ekonomiczny,
  • dobrobyt a sprawiedliwość społeczna,
  • dobrobyt a zdrowie,
  • dobrobyt a wyzwania medycyny i nauk o zdrowiu,
  • dobrobyt a edukacja,
  • dobrobyt a sposób funkcjonowania państwa,
  • dobrobyt a system polityczny,
  • dobrobyt a jakość środowiska naturalnego.

Rejestracja na XI Międzynarodową Konferencję Naukową „Oblicza dobrobytu” przewidziana jest do 10 kwietnia 2024 roku. Nadsyłanie abstraktów wystąpienia zaplanowano do 24 kwietnia, natomiast nadsyłanie tekstów do publikacji – do 15 maja 2024 roku.

Wszelkie pytania dotyczące konferencji można kierować pisemnie na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie pod numerem: +48 532 549 124.

Link do rejestracji: TUTAJ

Więcej informacji na temat konferencji znajduje się na oficjalnej stronie uczelni:

KONFERENCJE PSW - Strona główna (powislanska.edu.pl).

Z kolei relacje z zeszłorocznych konferencji oraz targów dostępne są tutaj:

Uczestnicy Konferencji Naukowej „Oblicza dobrobytu” mają możliwość wydania swoich prac w formie rozdziału w monografii naukowej, którą opublikuje Wydawnictwo Powiślańskiej Szkoły Wyższej w formie elektronicznej w trybie Open Access. Każda zgłoszona praca zostanie oceniona przez dwóch recenzentów. Więcej informacji o Wydawnictwie znajdziesz na stronie: https://powislanska.edu.pl/wydawnictwo/.

XI Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Oblicza dobrobytu” będzie towarzyszyła VI Międzynarodowa Konferencja Studencka, która odbędzie się w drugiej lokalizacji Uczelni – przy ul. Jana Heweliusza 11 (Organika Trade, II piętro). Serdecznie zachęcamy Studentki i Studentów do udziału.

Serdecznie zapraszamy i prosimy o rozesłanie do potencjalnie zainteresowanych osób!

Dziękujemy,

Powiślańska Szkoła Wyższa